Kúpeľne bez obkladačiek

Sem vložte podnadpis

Kúpeľňa bez obkladačiek - nový trend v renovácií 

Chcete zmeniť vzhľad kúpeľne na nepoznanie a mať na stenách jedinečný originál ? Je tu nový trend netradičnej úpravy kúpeľňových stien bez dlaždičiek a špár.

Dekoračné farby do kúpeľni - Sú maľby vykonané dekoračnou farbou priamo na stenu, namiesto obkladačiek, kameňa či tapety. Nemusí to byt vždy vytvorený obraz alebo vzor, ale môže to byť aj textúra vytvorená farbou alebo 3D štruktúra vytvorená omietkou. Dekoračné techniky sa líšia podľa typu nanášania, druhu nanesenej dekoračnej farby a veľkosti, od malého motívu na nejakej časti v interiéry cez celé steny v miestnosti. Niektoré sú jednoduché a zvládne ich aj zručný maliar, iné techniky musí vytvoriť kvalifikovaný profesionál.

Prínosom dekoratívnych malieb je, že vytvárajú alternatívnu náhradu drahých materiálov ako sú obklady, ktorých cena za materiál a prácu nie je vždy adekvátna kvalite a výzoru. To tiež umožňuje prispôsobenie individuálneho návrhu namiesto hľadania dokonalého obrazu alebo materiálu. Väčšina z nás sa chce odlíšiť od klasicky obložených stien, alebo od stereotypu, ktorý majú v domácnostiach ostatný ľudia, buď luxusom alebo originalitou. Preto originalita na dekoračných stenách je jedinečná, lebo techniky sa nedajú zopakovať rovnako a preto je každá stena 100% originál.

Najdôležitejšie je, rozhodnúť sa pre druh materiálu a zvoliť správny výzor a funkciu techniky. V prvom rade sú štruktúry, plastiky rôzne reliéfy, pri ktorých je na stenu nanesený materiál ako sú omietky, sadry, dekoračné hmoty rôznych zrnitostí. Vzhľad textúry môže byť akýkoľvek, buď tvorený špachtlou, hobľom, dekoračnými nástrojmi. Po vytvrdnutí sa väčšinou maľuje jednou, či viacerými farbami, alebo už v sebe obsahujú farebný pigment..

Dosť obľúbeným materiálom sú techniky nanesené špeciálnym hobľom, ako Stucco Veneziano, Marmorino a mnoho ďalších. Môžu byť lesklé, matné, s hodvábnym vzhľadom. Vytvárajú jedinečný estetický efekt pripomínajúci štukové omietky v starých benátskych palácoch, alebo môžu vyzerať ako imitácia betónu. Variabilná škála finálnych vizuálnych efektov je závislá od spôsobu aplikácie a zručnosti dekoratéra.

Ďalším plastickým efektom môže byť materiál nanesený v tvare travertínu, štruktúry piesku, bridlice, či imitácia kameňov. Dosť zaujímavé sú aj imitácie kôry, alebo kože zvierat ako hadia, slonia, leopardia, tigria či od žirafy, zebry a krokodíla. Farebnosť povrchov je potom rôznorodá.

Po štruktúrach sa najčastejšie aplikujú dekoračné farby, ktoré ľahkým a rýchlym spôsobom umožňujú vytvoriť neobmedzenú škálu farebných úprav, elegantných štruktúr a tvorbu jemných rýh podľa náradia, ktorým sa nanesú ako napr. imitácia menčestru, pokrčený papier. Alebo obsahujú rôzne viditeľné čiastočky skla, perlete, zlata, striebra, bronzu, kovu aj kovovo zoxidované efekty. Farby, ktoré oslnia váš priestor ako sú metalická, zlatá, strieborná, medená, grafitová s perleťovým alebo zamatový efektom, skorodovaný efekt kovu alebo farba, ktorá ponúka špeciálne žiariace piesočné efekty, rôzne antické efekty, imitácia zeminy, so špeciálnymi starými efektmi, ktoré pripomínajú dekorácie vo vidieckych domoch talianskej renesancie. 

Pre viac solventnejších ľudí sú jedným z vrcholov elegancie a luxusu v interiéry zlaté steny z pravého 24 karátového zlata. Nechajte sa zviesť luxusnými zlatými stenami na konkrétne dizajnové nápady. Pozlátené steny sa vyznačujú najmä svojim špecifickým dizajnom a hrou svetiel.  

Dôležitou súčasťou techník sú ich vlastnosti ako oteru vzdornosť, trvácnosť, udržanie farebnej stálosti, plná vode odolnosť a mnoho ďalších funkcií. Medzi špeciálne farby patria neónové svietiace vo tme alebo vodivý náter pre odtienenie elektrosmogu vnútornom prostrediu alebo farby ktoré čistia vzduch v miestnostiach. 

Predstavte si - máte v kúpeľni na stenách obkladačky a chcete zmeniť farbu, štýl, vzhľad kúpeľne. Čo to predstavuje, si každý môže domyslieť. Prach, špinu, kopanie, otĺkanie, remeselníkov v dome. Máme na to riešenie ak máte na stenách pôvodné obkladačky nemusia sa odstraňovať a tak sa vyhnete nepríjemných starostí. Dekoračné farby sa nanesú priamo na pôvodné obkladačky bez starostí.

Veľkou výhodou dekoračných materiálov v kúpeľniach je keď nás ich vzhľad niekedy omrzí, nie je nič jednoduchšie než kúpeľňu premaľovať.

A neskoršia údržba stien? Dekoračné nátery budeme utierať rovnako ako obkladačky vlhkou handrou a saponátmi. Lebo každý na každý povrch sa aplikuje odolný, umývateľný lak.

Nulová starostlivosť o škáry

Prečo? Pretože škáry neexistujú. Prvým znamením, že obklady starnú, je vzhľad škár - sú šedivé, nevzhľadné, je nutné im venovať starostlivosť, opravovať ich, čistiť a renovovať. Potom je zase kúpeľňa na pozeranie. V bez obkladovej kúpeľni ale táto precízne namáhavá práca samozrejme odpadá.

Posledne realizacie

Sem vložte podnadpis

3D štruktúry v kúpelni

Sem vložte podnadpis

Kúplne bez špár reportáž

V relácii Postavíme,opravíme, zveladíme o nás natočili reportáž o kúpelňach bez obkladačiek.